Twojdentysta.com.pl
Dbamy
o zdrowy uśmiech Naszych pacjentów
 

Lakiery uszczelniające

Lakiery uszczelniające to preparaty z tworzywa sztucznego, które zazwyczaj aplikuje się na zębach trzonowych i przedtrzonowych. Ta plastyczna substancja wypełnia zagłębienia i szczeliny w powierzchni zęba odpowiedzialnej za żucie. Lakier taki działa jako bariera ochraniająca szkliwo przed szkodliwym wpływem płytki nazębnej i kwasów.

Dokładne szczotkowanie zębów i stosowanie nici dentystycznych pomaga usuwać większość pozostałości pożywienia z gładkich powierzchni zębów. Jednak włosie szczoteczki nie jest w stanie dotrzeć do zagłębień i rowków aby usunąć pozostałe jedzenie i płytkę nazębna. Lakiery uszczelniające pozwalają zabezpieczyć te miejsca przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Twój stomatolog może z łatwością zaaplikować taki lakier i cała procedura trwa jedynie kilka minut dla każdego zęba. Wszystko zaczyna się od dokładnego wyczyszczenia zęba. Następnie powierzchnie żujące są poddawane działaniu specjalnego kwasu, który przygotowuje je do lepszego przylegania lakieru. Kolejnym krokiem jest naniesienie lakieru, który szybko przywiera do powierzchni a następnie twardnieje. Czasami stosowane są specjalne lakiery światłoutwardzalne i w takim przypadku stomatolog aplikuje dawkę specjalnego światła aby utwardzić lakier.

Tak długo jak lakier pozostanie nienaruszony będzie on stanowił doskonałą ochronę dla zęba. Zazwyczaj lakiery bardzo dobrze znoszą normalne użytkowanie zębów i potrafią spełniać swoją rolę nawet przez okres kilku lat. Po tym czasie warto nanieść kolejną warstwę lakieru. Podczas Twoich regularnych wizyt, Twój stomatolog sprawdzi stan uszczelnienia i w razie konieczności zaaplikuje kolejną warstwę.

Wróć

Strona główna | O nas | Oferta | Artykuły | Kontakt
© 2009 twojdendysta.com.pl. All Rights Reserved