Twojdentysta.com.pl
Dbamy
o zdrowy uśmiech Naszych pacjentów
 

Wypełnienia amalgamatowe

Wypełnienia amalgamatowe są używane przez dentystów od ponad stu lat. Jest to najbardziej zbadany i przetestowany materiał z pośród tych, które są obecnie w użyciu. Amalgamat jest bardzo trwały, łatwy w użyciu, odporny na ścieranie i zdecydowanie tańszy niż inne materiały. Z tych powodów jest on nadal cenionym środkiem w leczeniu stomatologicznym.

Amalgamat dentystyczny to stabilny stop zawierający rtęć, srebro, cynę, miedź i inne metale. Rtęć zastosowana w tym stopie łączy się trwale z innymi materiałami tworząc trwały i bezpieczny w użyciu materiał do wypełnień.

Wiele wątpliwości zrodziło się na temat stosowania rtęci w amalgamacie. Jednak po dokładnym przeanalizowaniu sprawy i serii badań wiele międzynarodowych organizacji (np. Światowa Organizacja Zdrowia – WHO) uznało ten materiał za bezpieczny i efektywny materiał stomatologiczny.

Dzięki swojej doskonałej wytrzymałości wypełnienia amalgamatowe są preferowane w wypełnieniach zębów trzonowych, które muszą wytrzymywać największe naciski podczas żucia pożywienia. Wypełnienia amalgamatowe są także preferowane w wypadkach gdy miejsce, które ma być wypełnione trudno utrzymać w stanie suchym, jak na przykład poniżej linii dziąseł.

Największe wady wypełnień amalgamatowych to początkowa wrażliwość na ciepło i zimno oraz ich srebrny kolor. Aby bezpiecznie umieścić wypełnienie amalgamatowe stomatolog musi także usunąć większą ilość zęba niż w przypadku innych materiałów.

Wróć

Strona główna | O nas | Oferta | Artykuły | Kontakt
© 2009 twojdendysta.com.pl. All Rights Reserved