Twojdentysta.com.pl
Dbamy
o zdrowy uśmiech Naszych pacjentów
 

Zastosowanie lasera w stomatologii

W nowoczesnej stomatologii laser ma zastosowanie od początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Często nawet nie zdajemy sobie, że podczas naszej wizyty u stomatologa został użyty laser.

Stomatolodzy stosują lasery w następujących celach:

- Leczenie próchnicy – lasery są stosowane do usuwania próchnicy z zęba i przygotowują otaczającą tkankę na przyjęcie wypełnienia. Lasery są także stosowane do utwardzania wypełnień.

- Choroby dziąseł – lasery mogą być stosowane do stymulowania zmian w dziąsłach oraz do usuwania bakterii na przykład w przypadku leczenia kanałowego.

- Biopsja i usuwanie zmian wewnątrz jamy ustnej – za pomocą lasera można dokonać wycinka małego fragmentu tkanki w celu przekazania do badania onkologicznego. Laser można także zastosować w celu usunięcia zmian w tkance jak i do łagodzenia bólu w przypadku owrzodzeń.

- Wybielanie zębów – lasery są stosowane w celu przyspieszenia wybielania zębów podczas procedur kosmetyki dentystycznej w gabinecie stomatologicznym. Specjalna substancja wybielająca, która zawiera nadtlenki, jest nanoszona na wybielaną powierzchnię zęba, po czym jest ona aktywowana przez naświetlanie promieniem światła lasera.

Wróć

Strona główna | O nas | Oferta | Artykuły | Kontakt
© 2009 twojdendysta.com.pl. All Rights Reserved