Twojdentysta.com.pl
Dbamy
o zdrowy uśmiech Naszych pacjentów
 

Żywotność koronek stomatologicznych

Obecnie nie istnieją materiały, które dawały by dożywotnią gwarancję na wypełnienia i koronki stomatologiczne. Typowa żywotność koronek to około dziesięć lat. Jednakże przy odpowiedniej higienie i postępowaniu koronki mogą służyć nam przez całe życie, czyli kilkadziesiąt lat. Stomatolodzy wolą jednak podawać żywotność dziesięciu lat, ponieważ są pewni, że koronki które założą swoim pacjentom będą w doskonałej kondycji przynajmniej przez taki okres czasu.

Osoby mające nawet podstawową wiedzę z zakresu stomatologii doskonale wiedzą, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na żywotność koronek jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Pozostałe czynniki mające wpływ to jakość zastosowanych materiałów i umiejętności stomatologa oraz jego pomocnika – technika stomatologicznego.

Najtrwalsze są koronki wykonane ze złota, ponieważ są one produkowane jako jeden kawałek tego kruszcu. Koronki z porcelany na rdzeniu metalowym są już mniej trwałe, głównie z powodu zastosowania dwóch materiałów ale także z powodu właściwości porcelany.

Koronki umieszczone na zębach leczonych kanałowo przedłużają jego żywotność. Dzieje się tak głownie dzięki ich lepszym właściwościom uszczelniającym, które pomagają zabezpieczyć korzeń zęba od niebezpiecznych czynników zewnętrznych.

Wróć

Strona główna | O nas | Oferta | Artykuły | Kontakt
© 2009 twojdendysta.com.pl. All Rights Reserved