Blog


Porady dentysty

ZAPOBIEGANIE NADWRAŻLIWOŚCI ZĘBÓW

ZAPOBIEGANIE NADWRAŻLIWOŚCI ZĘBÓW

Nadwrażliwość zębów to uczucie dyskomfortu w jednym lub kilku zębach, które uaktywniane jest przez gorące, zimne, słodkie lub kwaśne pożywienie i napoje, a czasami nawet przez wdychanie zimnego powietrza. Ból może być nagły, ostry, głęboki i odczuwalny głęboko w zakończeniach nerwowych zębów. Oto kilka sposobów, dzięki którym można zapobiec nadwrażliwości zębów:

HIGIENA JAMY USTNEJ U SENIORÓW

Utrzymanie uzębienia w dobrej kondycji jest ważnym czynnikiem starzenia się. Niestety większość starszych osób nie przykłada odpowiedniej wagi do higieny jamy ustnej. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak można dbać o swoje zęby. Zapobiegaj chorobom dziąseł, które są główną przyczyną utraty zębów u osób dorosłych. Dobre efekty daje szczotkowanie zębów, stosowanie nici dentystycznych, zachowanie zbilansowanej diety i regularne wizyty u stomatologa.

CZYNNIKI POWODUJĄCE NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW

Nadwrażliwość zębów to uczucie dyskomfortu w jednym lub kilku zębach, które uaktywniane jest przez gorące, zimne, słodkie lub kwaśne pożywienie i napoje, a czasami nawet przez wdychanie zimnego powietrza. Ból może być nagły, ostry, głęboki i odczuwalny głęboko w zakończeniach nerwowych zębów.

MOSTEK STOMATOLOGICZNY

Mostek dentystyczny, znany także jako częściowa proteza stała, jest używany w celu zastąpienia brakujących zębów i nie jest możliwe jej samodzielne usunięcie przez pacjenta. Istnieją także protezy, które umożliwiają pacjentowi ich usunięcie ale posiadają one inna strukturę.